تبلیغات
برای جوانان - چرا قدرت گمراهی شیطان بیشتر از راههای هدایت به سمت خداست ؟
چرا قدرت گمراهی شیطان بیشتر از راههای هدایت به سمت خداست ؟

حجت الاسلام والمسلمین مهندسی در برنامه سمت خدا مورخ 17 خرداد 1389

پاسخ - چه کسی این را گفته است ؟ شیطان که قدرتی ندارد . او وسوسه می کند ، یک سری مقدمات بر حرکت را دارد ولی قدرت حرکت و بازدارندگی را ندارد . شیطان یک موجود ضعیف است ولی اگر ما در مقابل او ضعیف باشیم ، بر گردن ما هم سوار میشود و مکار است یعنی کلک می زند . قدرت یعنی سلطه و سلطنت .

شیطان خودش میگوید که من بر شما قدرتی ندارم مگر اینکه شما را دعوت میکنم . او فقط وسوسه میکند که چقدراین قشنگ است بیا . یک وقت شما بچه ای را در آغوش می گیرید و در اینجا می گذارید ، این بچه هیچ اختیاری از خودش ندارد ولی بچه ای دارد بازی میکند و شما میگویید عزیزم بیا تا به تو شکلات بدهم و او کم کم به سمت من می آید ، در اینجا من او را وسوسه کردم ولی قدرتی نداشتم که او میتواند بیاید و یا نیاید . دونفر که با هم کُشتی میگیرند هر دو قدرتمند هستند ولی یکی دیگری را به زمین می زند و قدرت بیشتری دارد ولی شیطان این طوری نمی تواند کار بکند .

در سوره نحل می فرماید : تو بر بندگان من سلطه ای نداری . قدرت شیطان بر کسانی است که او را قبول دارند و می پذیرند . شیطان بر ما سلطه ندارد ، مشکل از ماست که ضعیف برخورد می کنیم . چرا وقتی صحنه های فریبنده جلوی شما می گذارد ، دنبال او می رویید ؟ بعضی ها نمی روند زیرا سست نیستند ولی بعضی ها قبول میکنند زیرا سست هستند و ضعیف عمل می کنند.تاریخ : پنجشنبه 4 تیر 1394 | 07:14 ب.ظ | نویسنده : جوان انقلابی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.